Category Archives: Marketing internetowy

Pozycjonowanie stron – Zadbaj o widoczność swojego biznesu

Zadbaj o widoczność swojego biznesu

We współczesnym świecie posiadanie witryny internetowej jest kluczowe dla widoczności działalności. Każda firma poprzez swoją stronę internetową jest w stanie dotrzeć do szerokiego odbiorcy. Mówi się nawet, że jeżeli czegoś nie ma w internecie to nie istnieje. Powiedzenie nie wzięło się znikąd. Dzisiejszy klient zanim zdecyduje się na produkt czy usługę, zwykle poszukuje informacji w internecie. Sprawdza opinie, zakres usług cennik czy lokalizację. Taki zestaw informacji ułatwia decyzję o wyborze oraz późniejszą obsługę klienta. Bardzo ważne jest więc, żeby nasze strona była jak najwyższej jakości. Jest to nasza wizytówka, która kreuje obraz naszej działalności.

Żeby dobrze prezentować się w internecie kluczowe jest zadbanie o SEO (z angielskiego Search Engine Optimization). SEO jest to ogół działań mających na celu optymalizację stron internetowych z uwagi na wyszukiwarki internetowe. Działanie takie mają na celu uzyskanie przez stronę jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwania. Wyniki organiczne to wyniki, które nie są płatne. Na ten rodzaj wyników ma wpływ jakość strony, która sprawdzana jest przez specjalne algorytmy wyszukiwarki Google. Proces obejmuje dostosowywanie treści, kodu i układu witryny. Jest to działanie złożone, wymagające praktyki i wiedzy z zakresu pozycjonowania. Oczywiście można nauczyć się pozycjonować na własną rękę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to pracochłonne zajęcie. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się pozycjonowaniem. Doświadczeni pracownicy zadbają o widoczność naszej witryny co na pewno zwiększy liczbę jej odsłon, a co za tym idzie potencjalnych klientów. Inwestycja w działania SEO zazwyczaj szybko się zwraca poprzez zwiększoną liczbę zamówień produktów lub usług. Warunkiem jest wybranie profesjonalnej firmy z dużym doświadczeniem. Warto zwrócić uwagę na projekty realizowane przez jej pracowników.

Reklama internetowa w Google

Zdecydowanie każda firma, chcąca się rozwijać, potrzebuje reklamy. Niestety nie wszystkich stać na drogie spoty reklamowe emitowane w telewizji lub radiu. Sam koszt wyprodukowania reklamy dla telewizji to bardzo duży wydatek. Czy to oznacza, że małe firmy nie mają szans na zareklamowanie swojego produktu lub usługi? Zdecydowanie nie. W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, reklama może być prosta, tania, a co najważniejsze bardzo skuteczna. Internet zapewnia nieograniczony zasięg naszej reklamy, stanowi relatywnie tanie źródło do pozyskiwania nowych klientów.
Rozpoczynając reklamę w internecie musimy zastanowić się, gdzie najłatwiej będzie spotkać naszych potencjalnych klientów. Idealnym miejscem jest wyszukiwarka Google Jest to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Google ads oferuje swoim klientom niezwykle efektywny i tani dostępny program reklamowy. Taka forma reklamy jest bardzo popularna w ostatnim czasie. Płacimy w niej tylko za faktyczne kliknięcia w naszą reklamę. Kliknięcie takie przekierowuje potencjalnego klienta bezpośrednio na nasza stronę internetową, na której może dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach. Ponosimy zatem koszty dopiero w momencie, kiedy nasza reklama zainteresuje kogoś. Gdy kupujemy reklamę, która zostanie umieszczona np. w gazecie, musimy za nią zapłacić z góry i liczyć na efekty. Brak efektów nie zwalnia nas jednak z dokonania opłaty za jej emisję. Taka sytuacja występuje praktycznie we wszystkich rodzajach reklamy, oprócz reklamy w wyszukiwarce Google.Co ważne, przy tej formie reklamy nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości budżetu na reklamę. Jest to zatem bardzo fajna alternatywa dla małych firm, które wchodzą dopiero na rynek.